Νέο σόου Αντετοκούνμπο (video)

Εξαιρετικός σε άλλη μία νίκη των Μπακς, ήταν ο Αντετοκούνμπο αυτή τη φορά με 109-102 επί των Μάβερικς στο Μιλγουόκι.

Οι Μάβερικς έβαλαν δύσκολα στους Μπακς που όμως βρήκαν τον τρόπο να πάρουν την νίκη με 109-102 και να φτάσουν τις πέντε νίκες στους τελευταίους έξι αγώνες.
Ο Κρις Μίντλετον ήταν εκείνος που πήρε από το χέρι....του Μπακς και τους οδήγησε στην νίκη
Ο σουτινγκ γκαρντ των ''ελαφιών'' πέτυχε 12 από τους 31 πόντους του στα τελευταία 4,5 λεπτά και βοήθησε τους Μπακς να κάνουν ένα επιμέρους 8-0 στο πιο κρίσιμο σημείο και να προηγηθούν με 105-98 μόλις ένα λεπτό πριν από το τέλος. Άξιος συμπαραστάτης του...ποιός άλλος από τον Γίαννη Αντετοκουνμπο.
Ο "Greek Freak" πέτυχε 27 πόντους, μάζεψε 11 ριμπάουντ και πρόσθεσε άλλο ένα νταμπλ-νταμπλ στην πλούσια συλλογή του.