ΠΑΟ, γερά, Εξάστερος ξανά!

Ο Παναθηναϊκός με ένα εντυπωσιακό σερί στην Δ' Περίοδο (15-0), καθάρισε τον Ολυμπιακό με 70-64 και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου μέσα στο ΣΕΦ. Άφαντος ο Σπανούλης!

Σε ένα κακό παιχνίδι, χωρίς ρυθμό και με πολλά λάθη, ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη στο ΣΕΦ με 70-64 και πανηγύρισε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος. Πρώτος σκόρερ ο Διαμαντίδης με 16 πόντους (13/16 βολές), 14 είχε ο Φελντέιν, ενώ για τον Ολυμπιακό 19 ο Πρίντεζης και 14 ο Λοτζέσκι. Εκτός αγώνα ο Σπανούλης που έκανε πολλά λάθη, πήρε «τραβηγμένα» σουτ και έμεινε στους δύο πόντους.

Οι δύο ομάδες πάντως έδειξαν πως ακόμα έχουν πολύ δρόμο για να φτάσουν στο 100%, ήταν κρύες, άστοχες και έκαναν πολλά εύκολα λάθη, ενώ το ματς κρίθηκε στο 15-0 σερί που έτρεξαν οι Πράσινοι στα πρώτα πέντε λεπτά της τελευταίας περιόδου.